بعد از یک روز پرمشغله و خسته کننده٬ ساعت ۳ شب بالاخره به خواب می روی... که ناگهان ساعت ۷ صبح٬ زنگ تلفن تو را از خواب می پراند... سعی می کنی بی تفاوت باشی... و به خوابت ادامه دهی... تلفن دست بردار نیست... کسی که پشت خط است ظاهرآ خیلی سمج است... بالاخره به سختی از جایت بلند می شوی٬ درحالی که کماکان تصاویر مبهمی از خوابی که در حال دیدنش بودی جلوی چشمانت است٬ گوشی را برمی داری...

- سلام خانم. از ادارهء ... تماس می گیرم. می بخشید٬ جسارت نباشه٬ شما یا دیگر اعضای خانواده٬ احیانآ خودروی شخصی دارید؟...

هنوز به طور کامل بیدار و وارد دنیای حقیقی نشده ای... مدتی طول می کشد که کلماتی را که می شنوی کامپایل کنی... خودت هم نمی فهمی چه داری می گویی... اما ظاهرآ چیزی گفتی در مایه های بله... چون شخص پشت خط ادامه می دهد:

- آیا خودروی شما به کپسول آتش نشانی مجهز می باشد؟

کماکان در حالت stand-by به سر می بری... شخص مذکور با سکوتت شروع می کند به ارائهء توضیحات دیگر... در حین اینکه او صحبت می کند٬ بدون اینکه بشنوی چه می گوید٬ افکاری مربوط به تجربیات مشابه٬ در ذهنت تداعی می شود:

-سلام خانم٬ از شرکت ... تماس می گیرم. شما مکالمات خارج از کشور یا ارتباط به اینترنت دارید؟

-الو! به شما تبریک می گم٬ شمارهء شما در لیست برندگان شرکت ...-نت می باشد. لطفآ آدرستون رو لطف کنید تا یک کارت اینترنتی سگ ساعته با تخفیف ویژهء ۱۵ درصدی! به قیمت ... تومان ٬ به همراه یک عدد ساعت مچی به شما ارائه شود.

- با سلام. از دفتر ... تماس می گیرم٬ جسارت نباشه٬ می تونم بپرسم شما چند ساله هستید؟... آيا به خواندن کتاب های روانشناسی علاقه دارید؟.............

- سلام اونجا منزله یا شرکت؟... آیا مجهز به نقشهء شهر تهران هست؟؟...........

- آیا شما با طرح ... آشنا هستید؟................

- سلام. آیا می دانستید که محصولات ... علاوه بر داشتن قیمتی استثنایی٬ از کیفیت.............

...

بدون اینکه به صحبت هایش گوش داده باشی٬ ناگهان می گویی:

- نه خانم! نه! مرسی! کپسول آتش نشانی نمی خوایم! نقشهء شهر تهران نمی خوایم! کارت اینترنت با تخفیف ویژه نمی خوایم! ساعت مچی نمی خوایم! کتاب روانشناسی هم نمی خوایم!

و در حالی که زیر لب بر خویشتن می ژکی(!) به رخت خواب بر می گردی...

/ 7 نظر / 7 بازدید
احسان

رحیم=رحیم به ترکی الوه.سلام رحيوم .نجور سن؟ آقا با کی کار داريد؟ مجه توه رحيوم نيستی؟ نه آقا اوه؟ .............................. الوه سلام . ريخته جری ه آقا رحيوم ه؟ آقا اشتباه ه .......................... الو .رحیوم کجایی بابا. اشتباه ه مجه تو رحیوم نیستی؟ نه جوشی رو بده رحیوم! من= از ۶.۵ صبح .سر کلاس . تو دستشویی . خواب . همیشه زنگ میزنه مبایلم. دیگه داره یه بخش ه زندگیم میشه.

احسان

رحيوم=رحيم به ترکی

علی

جالبه که همه ی اینایی که نوشتی رو تجربه کردم! به خصوص کپسول و اینترنت سگ ساعته با ساعت مچی رو سه چهار بار! اما سخت نگیر... مملکت داره خودشو با تبلیغات می کشه... اما نه به خاطر سرمایه داری سالم و رقابت... نه!... فقط به خاطر بی کاری...

صدیق

این تاپیک رایتنگ تافل من بود!!! به اینا میگن بوومر یا یه همچین چیزی فکر کنم!!! اما این شکلش یعنی مزاحمت موقعی که موبایل داشتم هر موقع از این اس سم اس های تبلیغاتی دریافت می کردم به مسولین دشنام ها میدادم (در دلم البته) که اینقدر راحت شرایطی رو به وجود میارن که تبلیغات که به ذات آزار دهندست آزار دهنده تر بشه و... شاید نتونسته باشم منظورم رو خوب بیان کنم.

غزاله

علی درواقع مملکت داره مردم رو می کشه... به هر طریقی... از جمله تبلیغات... صديق٬ آره٬ از هر فن و لمی دارن استفاده می کنن که آزاردهنده ترشون هم بکنن... از جمله همين که ۷ صبح زنگ می زنن يا ۶ صبح اس ام اس!

پيام

چی گفتی علی؟ سرمایه‌داری سالم؟ این موجود خارق‌العاده رو کجا میشه پیدا کرد؟