Undone...

در اسلام٬ دختران از سن ۹ سالگی٬ بالغ محسوب می شوند. بدین معنا که با یک دختربچهء ۹ ساله٬ در همهء زمینه ها مانند یک فرد کاملآ بالغ برخورد می شود. چه از لحاظ شرعی و چه از لحاظ کیفری.

به عبارت آخر٬ کمی بیشتر فکر کنید...

یک سر به کلاس های سوم دبستان های دخترانه بزنید... کدام یک از اینها بالغند؟؟... اینها خیلی کوچکند... هنوز حتی خیلیییییییییییی چیز ها را اصلآ نمی دانند... خیلی رفتار ها را بلد نیستند...

عادلانه است؟...

/ 8 نظر / 5 بازدید
گلهای جهنمی (آقا ساسان)

آره خب... ناعادلانه به نظر ميرسه... ولی.. حتما يه حکمتی داره.. من هر چقدر به خودم فشار ميارم نمی‌فهممش... اگر فهميدی چرا به من هم بگو/... شاد باشی و هميشه فکور!

احسان بودم

فلفل نبين چه ريزه .اسلام ما مريض ه

غزاله

آقا ساسان! دليلش همينه که همسايه پايينی گفت! احسان ...

علی

خب نه! اما میون این همه موضوع... چی شد به این فکر افتادی؟! نکنه باز یاد خاطرات ماه رمضون بچگیتو کردی، آره؟!... (باز تو بیدار موندی...)

غزاله

نه علی٬ ياد خاطرات بچگيمو نکردم... موضوع اينه که يکی از آشنايان که دورهء ليسانسش رو حقوق خونده بوده٬ تز فوق ليسانسش رو همچين چيزی برداشته٬ درواقع اون موضوعش مریوط می شد به قوانین کیفری... و می گفت باید یه تجدید نظری بشه... وقتی دختر ۹ ساله یه خلافی مرتکب می شه٬ چه دزدی٬ چه قتل٬ .... نباید همون حکم رو که در مورد انسان بالغ اجرا می کنن٬ در مورد اون بچه هم اجرا کنن... و آقايان حتی نذاشتن کنفرانسش تموم شه. بهش يه ۱۵ دادن و خلاص... و نذاشتن صحبت کنه...

پيام

نکنه پسر بوده که بهش ۱۵ دادن؟ در اصل اگه دختر بوده باشه باید بهش ۹ می‌دادن. حالا اینها که چیزی نیست. من مدتیه دارم فکر می‌کنم اگر هر مرد دو تا زن می‌ارزه٬ چرا نسبت سن بلوغ برابر با ۱۵/۹ است و نه ۲. خیلی مساله‌ی مهمیه. می‌شه به عنوان یک تز بین رشته‌ای برای یک دانشجوی حقوق که استاد راهنماش توی حوزه‌ی علمیه است تعریفش کرد.

غزاله

آره پيام اتفاقآ‌ پسر بوده!