مطلبی برای غنی سازی وبلاگ!

خواستم مطلب طنزی در موردش بنویسم٬ دیدم خودش طنز تر از آن است که نیاز به این عمل باشد! ...

نخستین بازی رایانه ای انرژی هسته ای:

تهران - ایسکانیوز: به گزارش روز سه شنبهء گروه اجتماعی ایسکانیوز٬ بازی رایانه ای انرژی هسته ای (تحت عنوان «عمیات ویژه») که نخستین کار در نوع خود است٬ در ۸ مرحله طراحی شده است ( احتمالآ‌ به نیت ۸ سال دفاع مقدس! ) و شخصیت اصلی آن در مراحل گوناگون٬ وارد چندین کشور مختلف می شود./>

بر پایهء این گزارش٬ این بازی سه بعدی٬ داستانی دربارهء دکتر سعید کوشا و همسرش مریم است که هر دو از متخصصان انرژی هسته ای ایران هستند و در سفر به کربلا(!) گرفتار نیروهای اشغالگر آمریکایی شده و به نقطه ای نامعلوم منتقل می شوند.

بهمن ناصری٬ فرمانده نیروی ویژهء اطلاعاتی و امنیتی ایران و هم رزم پدر دکتر کوشا در دفاع مقدس٬ مأمور نجات دکتر کوشا و همسرش از دست اشغالگران شده و عملیات رزمی خود را آغاز می کند. بهمن همزمان مأمور پیگیری پرونده شاپور فرمانفرما٬ یکی از کارشناسان سازمان انرژی هسته ای است که با مدارک جعلی موفق به استخدام در این سازمان شده است. وی که دو رگهء ایرانی-اسرائیلی (!!) است٬ اطلاعات باارزش هسته ای را به خارج از کشور منتقل می کند.

بنا بر این گزارش٬ بهمن در تعقیب شاپور٬ متوجه می شود که وی خبر خروج سعید و مریم از ایران را به نیروهای آمریکایی داده است٬ همچنین در تدارک عملیات نظامی آمریکاییان در خاک ایران به فرماندهی فردی به نام جکسن‌‌ (!!) است٬ بهمن٬ جکسن را دستگیر کرده و اطلاعات باارزشی از وی می گیرد. مراحل بعدی بازی٬ حضور بهمن در خاک عراق٬ نجات مردم بی گناه عراق٬ خنثی سازی بمب گذاری در نجف و غیره است.

در ادامه آمده است که: در صورت موفقیت کاربران در این بازی٬ بهمن در پایان سعید و مریم را آزاد می کند و همزمان متوجه می شود چند زندانی دیگر در زندان های مخوف عراق هستند که از روی نشانه هایشان آن ها را می شناسد٬ حاج احمد متوسلیان و غیره که در حساس ترین مرحلهء بازی نجات پیدا می کنند.

این بازی رایانه ای که می تواند در غنی سازی (!)‌ اوقات فراغت دانش آموزان (به نظر می رسد در اینجا نویسندهء محترم٬ زیادی جو گیر شده و دانش آموزان را با اورانیوم مقادیری قاطی کرده است!) نقش مهمی را ایفا کند٬ با قیمتی پایین تر نسبت به محصولات فرهنگی دیگر در بازار٬ تهیه شده است تا در اختیار دانش آموزان سراسر کشور قرار گیرد.

...

*****

پیشنهاد ۱: پیشنهاد می شود از این به بعد٬ توپ ها و تیله ها را نیز از جنس اورانیوم بسازند٬ تا اوقات فراغت کودکان بهتر غنی سازی شود!!

پیشنهاد ۲: پیشنهاد می شود در کتاب های اجتماعی (مدنی؟!) دورهء دبستان٬ مشاغل آقای هاشمی و همسرش٬ به «متخصصین انرژی هسته ای» تغییر یابد. محل زندگیشان نیز از کازرون به نطنز منتقل شود.

*****

پ.ن ۱: همین یکی را کم داشتیم!

پ.ن ۲: جکسُن !؟! 04.gif

/ 7 نظر / 8 بازدید
مهران

تازه اگه رمز بزنی ميتونی از ضربه دست چپ سيدلی هم استفاده کنی

پويا

مناسب می‌نُمايد که جهت افزايش شور و اشتياق جوانان و نوجوانان اين مرز و بوم به اين بازی معنوی، بين مراحل بازی، مراسم پرفیض زيارت عاشورا برگزار شود. در ضمن قطعاً مبدعان اين طرح ملی-مذهبی از تأثير شگرف روضه‌های پرحرارت بلبل امام، جناب آقای آهنگران در برانگيختن حرکت‌های جوانان خوب ميهن ما آگاه هستند. و من الله توفيق!

علی

(البته به نظر من بیشتر گریه داره تا خنده...) خیلی جالبه ها! (پیشنهاد 2 رو می گم!) آخه می دونی؟! وقتی برای اولین بار (تقریبا 3 روز پیش) «پیام. ع.» خبر ساخت بازی رو به من داد، بهش گفتم بد نیست این دکتر کوشا رو با آقای هاشمی در کتاب مدنی کلاس سوم دبستان جایگزین اش کنن!! باور کن منم اولین چیزی که به ذهنم رسید همین بود! جالبه، نه؟! (البته ایده های تبلیغاتی احمقانه و حال به هم زن گروه های فرهنگی این حکومت به اندازه ای کلیشه ای و تکراری شده که هر کسی با تکیه به قدیمی ها، میتونه جدیدتر ها و جایگزین ها رو پیش بینی کنه... تنها چیزی که قابل پیش بینی کردن نیست، فعالیت های احمقانه ی احمدی نژاده که تنها یک پیش بینی در موردش صدق می کنه: "هر عمل احمقانه و غیز منتظره ای ممکنه از دکتر سر بزنه...")

احسان

تله اسکرين کارش مراقبت مغز ه . به خونواده ام ميگم اين تلويزيون به اين گندگی رو توش رو خالی کنيم دو تا ماهی بندازيم بشينيم ببينيم . هم يه منضره است هم دست دوتا ماهی عاشق رو دو دست هم ميزارم . حالا از دست اين اليگارشی کم کم بايد مانيتور رو هم آکواريوم کنيم البته کاهدون ماله خودمونه ولی خوب تله اسکرين ه ديگه

غزاله

به مهران: اميدوارم کسی متوجه نشده باشه چی نوشتی!! به پويا: به به! پويا جان! قدم نو رسيده مبارک!! (وبلاگو عرض می کنم!) اتفاقآ بعيد نيست موسيقی متن بازی٬‌ از همين قبیل روضه های پرحرارت باشه که گقتي! به علی: ايول! تو زمينهء‌ آقای هاشمی هم تله پاتی داريم! ... دربارهء ایده های تبلیغاتی گروه فرهنگی باهات کاملآ موافقم. حتی توی همین بازی٬ از روی اسمش همهء این مراحل قابل پیش بینیه! و حتی چهره و تیپ آقای کوشا و همسرش مریم و بهمن ناصری و شاپور و ... کاملآ قابل پیش بینیه!! به احسان: اينم Screen Saver و ايدهء خوبيه...

payam

منم يه چيزايی نوشتم...