امام صادق (ع):

[هرگاه نوروز فرا رسید٬ غسل کن و پاکیزه ترین لباس هایت را بپوش.]

پ.ن ۱: امام!؟! تو واقعآ اون موقع می دونستی «نوروز» چیه!؟!

پ.ن ۲: گویا دربارهء هر چیزی حدیث داریم...

پ.ن ۳: با این روند٬ اگر فردا دیدید حدیثی از امام صادق٬ در وصف شهردار نشدن قالیباف نقل شده است٬ اصلآ تعجب نکنید!

/ 14 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
غزاله

يک مثال برای شفاف تر شدن موضوع: فرض کنيد از طرف حکومت اسلامی ما همچين جمله ای خطاب به کمونیست ها نقل شود: « در سالگرد انقلاب کمونیستی تان٬ وقتی که جشن می گیرید٬ وضو داشته باشيد و بهترين لباستان را بپوشيد!! »

پيام

در هنگام تحويل سال نو٬ مراقب فيوز اگزوز خود باشيد... بدین منظور از قرار گرفتن در معرض اين نوع حِديث جدا خودداری نماييد!!

علی

غزاله! با کامنت دومت بیشتر از پستت حال کردم! باهات موافقم! معلومه که وقتی 15000 تا حدیث از امام صادق نقل شده، خود امام هم از شنیدن خیلیاشون کف مرگ می شد اگه در قید حیات بود! به پیام: تو هم کشتی مارو با این فیوزت! چیز دیگه بلد نیستی؟!

علی

در ضمن عبارت «حکومت اسلامی» مجعول و نادرسته! باید گفت «جمهوری اسلامی»

غزاله

پيام اين جملاتی که گفتی رو سعی می کنم در کتابی تحت عنوان «احاديث الاکبر فی الباب فیوز و اگزوزهُ» چاپ کنم! به علی: بله! صحيح می فرماييد! همون «جمهوری» اسلامی...

مهران

يه روزی يه بچه کچل کثيف بسيجی پرسيد:امام؟!؟! .....:))وقتی در مورد کاربرد هر کدوم از انگشتای دست حديث داريم اين که چيزی نيست!

پيام

آخه علی تو حکمت همون فيوز اگزوزو فهميدی که من برم سر مطلب بعدی؟!

علی

همه دين ما حديثه!!!!!

طره

چرا ندونه نوروز چیه؟ مگه غیر از اینه که نوروز رسمیه که ریشه در تمدن کهن ایران داره؟ تمدنی که قبل از اسلام هم وجود داشته و عجیب نیست اگر شاخصه های اون تمدن مثل نوروز، شناخته شده باشن. و رسوم خوبش وارد اسلام هم شده باشه. این یه قانونه که تمدنها در تقابل با هم داد و ستد فرهنگی می کنند و تمدن ایرانی و تمدن اسلامی هم این داد و ستد رو داشتن.

محمدرضا

واقعا ارزش جواب دادن هم نداری تو از دین چی می دونی؟ اگه خواستی یه تماسی بگیر تا بهت بگم .