مطلبی برای غنی سازی وبلاگ!   

خواستم مطلب طنزی در موردش بنویسم٬ دیدم خودش طنز تر از آن است که نیاز به این عمل باشد! ...

نخستین بازی رایانه ای انرژی هسته ای:

تهران - ایسکانیوز: به گزارش روز سه شنبهء گروه اجتماعی ایسکانیوز٬ بازی رایانه ای انرژی هسته ای (تحت عنوان «عمیات ویژه») که نخستین کار در نوع خود است٬ در ۸ مرحله طراحی شده است ( احتمالآ‌ به نیت ۸ سال دفاع مقدس! ) و شخصیت اصلی آن در مراحل گوناگون٬ وارد چندین کشور مختلف می شود.

بر پایهء این گزارش٬ این بازی سه بعدی٬ داستانی دربارهء دکتر سعید کوشا و همسرش مریم است که هر دو از متخصصان انرژی هسته ای ایران هستند و در سفر به کربلا(!) گرفتار نیروهای اشغالگر آمریکایی شده و به نقطه ای نامعلوم منتقل می شوند.

بهمن ناصری٬ فرمانده نیروی ویژهء اطلاعاتی و امنیتی ایران و هم رزم پدر دکتر کوشا در دفاع مقدس٬ مأمور نجات دکتر کوشا و همسرش از دست اشغالگران شده و عملیات رزمی خود را آغاز می کند. بهمن همزمان مأمور پیگیری پرونده شاپور فرمانفرما٬ یکی از کارشناسان سازمان انرژی هسته ای است که با مدارک جعلی موفق به استخدام در این سازمان شده است. وی که دو رگهء ایرانی-اسرائیلی (!!) است٬ اطلاعات باارزش هسته ای را به خارج از کشور منتقل می کند.

بنا بر این گزارش٬ بهمن در تعقیب شاپور٬ متوجه می شود که وی خبر خروج سعید و مریم از ایران را به نیروهای آمریکایی داده است٬ همچنین در تدارک عملیات نظامی آمریکاییان در خاک ایران به فرماندهی فردی به نام جکسن‌‌ (!!) است٬ بهمن٬ جکسن را دستگیر کرده و اطلاعات باارزشی از وی می گیرد. مراحل بعدی بازی٬ حضور بهمن در خاک عراق٬ نجات مردم بی گناه عراق٬ خنثی سازی بمب گذاری در نجف و غیره است.

در ادامه آمده است که: در صورت موفقیت کاربران در این بازی٬ بهمن در پایان سعید و مریم را آزاد می کند و همزمان متوجه می شود چند زندانی دیگر در زندان های مخوف عراق هستند که از روی نشانه هایشان آن ها را می شناسد٬ حاج احمد متوسلیان و غیره که در حساس ترین مرحلهء بازی نجات پیدا می کنند.

این بازی رایانه ای که می تواند در غنی سازی (!)‌ اوقات فراغت دانش آموزان (به نظر می رسد در اینجا نویسندهء محترم٬ زیادی جو گیر شده و دانش آموزان را با اورانیوم مقادیری قاطی کرده است!) نقش مهمی را ایفا کند٬ با قیمتی پایین تر نسبت به محصولات فرهنگی دیگر در بازار٬ تهیه شده است تا در اختیار دانش آموزان سراسر کشور قرار گیرد.

...

*****

پیشنهاد ۱: پیشنهاد می شود از این به بعد٬ توپ ها و تیله ها را نیز از جنس اورانیوم بسازند٬ تا اوقات فراغت کودکان بهتر غنی سازی شود!!

پیشنهاد ۲: پیشنهاد می شود در کتاب های اجتماعی (مدنی؟!) دورهء دبستان٬ مشاغل آقای هاشمی و همسرش٬ به «متخصصین انرژی هسته ای» تغییر یابد. محل زندگیشان نیز از کازرون به نطنز منتقل شود.

*****

پ.ن ۱: همین یکی را کم داشتیم!

پ.ن ۲: جکسُن !؟!

لینک